Odkazy:

Zpět

DENÍČEK 2003


27/12 - 1/1 - s Radkem, Silvou, Martinou a Danem v Penzionu u Krásů... Fakt krásný zážitek - vtipný pan domácí, uřvaný haranti kam se podíváš, taxikář se svojí větví a synkem co se asi stravujou v bufetu, paní v průhledných punčochách a vytahanejch kalhotkách co zaklepou na dveře koupelny a ptají se jak dlouho tam budu a že počkají, tajemný marketingový ředitel Walmarku s partičkou, chytrej tatík s tvrdou výchovou co počítá maximálně do tří... Hned mi Radek přišel takový mnohem normálnější než obvykle...

Štědrý den 24/12 - skvěle jsem si zajezdil na snowboardu v Janských Lázních. Ale během předposlední jízdy jsem na ledové plotně asi 3x upadl a všechno mě bolí... Taky jsme zkoušeli s Nikem závodit - on na lyžích, já na SNB. Nakonec to dopadlo 1:1, ale že to byl hukot...!

Ne 7/12: Večer s Radkem na spinningu - docela záhul, ale fakt pěkná cvičitelka... (teda říkal Radek - já si sundal brejle a nic jsem neviděl!)
So 6/12: V kině na filmu Mazaný Filip (**1/2) - asi 3x jsem usnul i když chvílemi je to docela sranda..."
St 3/12: Fotbal jsme prohráli o gól...
Ne 30/11: S Martinou, Radkem a Silvií na filmu "Good Bye, Lenin" (***1/2).

So 29/11: Oběd u Radka L. a večer koncert v Baráčnické rychtě kapely The Way. Jeko předkapela působí liberecká kapela Mandragora.
Je tu i David H. s Izu, Ondra D. s přítelkyní a zmámýma a později se objevuje i Vašek. Kapela je dobrá, aspoň mám zase na co chodit.


Pá 28/11: S Davidem v IMAXu na Matrix Revolutions (***). Lepší než dvojka horší než jednička - pěkné akce málo myšlenek... Cestou zpět vyhrávám na rádiu Beat dva lupeny na zítřejší koncert kapely The Way Honzy Holečka a jejich CD singl. Wow...

Pá 14/11: .............................áááááááááááááááá!!!
St 05/11: Ááááááááááááááááááááááááááááá................!!!

Pá 17/10: Michal Pavlíček připravuje nový rockový muzikál. Bude se jmenovat Excalibur a bude tam hrát Michael Kocáb a Vilda Čok. Skoro to mohl být Pražský výběr, kdyby tam nehrál Střihavka, Hůlka a mladá Vondráčková...

St 15/10: Ráno jsem dostal třetí injekci žloutenky. Dva dny se nesmím fyzicky namáhat. Večer fotbal, vyhráli jsme 18:12.

Začátek října: Nic nestíhám, stěhujeme se...

Pá 26/09: Oběd s Radkem, Radkou, Hankou a Zdeňkem.

St 24/09: Na fotbale je nás 8, ale musíme končit předčasně, protože soupeřův tým asi po půl hodině hry přišel o dva hráče - jedno koleno a jedna vymlasknutá čočka z oka...

Út 23/09: Dopoledne jsem svědkem hádky mezi dvěmi francouzi - jedním černým a jedním bílým. Bylo to docela drsný. Hádejte, kdo to odsral a kdo za všechno nakonec mohl? Jestli myslíte, že ten černej, tak ani náhodou. Ten bílej? To už vůbec ne! Nakonec se našel viník - jejich český kolega...

Po 22/09: Ráno cestou do práce to do mně 60 m od domu málem naprala paní v autě vyjíždějící z vedlejší ulice. Večer jdeme s Jirkou D. na dva džbánky červeného, později se zastavuje i Libor.

Ne 21/09: Nohejbal na Petřinách, tatíci přišli většinou s dětma, tak tam bylo pomalu více prťavců než dospělců. Vyhráli jsme. Oběd v Cohibě.

Pá 19/09: S Martinou se jedeme večer podívat k Davidovi na jeho nový domeček. Drandíme to na Aprilce asi stotřicítkou po magistrále směrem na Brno, když nás za GE míjí nabušený skútr jedoucí asi stopadesátkou. Mimoděk malinko zrychlujeme a jsme rádi, že už je pražská dopravní zácpa za námi, když u nové budovy T-mobilu vidím tak 300 - 400 m před sebou blikající stojící auta. Začínám v klidu brzdit a když jsem asi v půlce vzdálenosti je mi jasné, že to úplně v klídku nedobrzdím. Začínám brzdit velmi intenzivně přemýšlejíc o tom, zda je lepší šlápnout pořádně na zadní brzdu nebo brzdit pořádně přední. Rozhoduji se pro zadní a díky zadnímu kolu ve smyku zastavuji pár centimetrů od přede mnou stojícího auta. Dále pokračujeme mezi autama, a kromě dvou řidiček, které musí jet v levém pruhu dva metry od levé krajnice a tím blokují nejen motorkáře ale často i řidiče jedoucí v pravém pruhu, to docela jde. Mimochodem podle Davida je lepší brzdit naplno přední brzdou (pokud na cestě není písek nebo tak něco...).

So 13/09: V kině na filmu Želary (****1/2).
So 06/09 - Pá 12/09: Jsme s Martinou v Montrealu, bližší info bude co nevidět na stránce "Cesty"
Čt 04/09: Všechno mě bolí, nemůžu se hýbat... Pracovní oběd v relativně nové a docela pěkné hospodě RETRO (na Francouzské hned vedle Grosseta).

St 03/09: Získal jsem vízum do Kanady. Večer fotbal - vyhráli jsme 23:14.

Út 02/09: Večer squash s Vaškem a Ondrou. Ať mi někdo vysvětlí proč já prohraju s Vaškem, Ondra porazí Vaška a já porazím Ondru, ale neporazím Vaška. To je mi tedy s podivem...

Pá 29/08 - So 30/08: Večer odjíždíme s Jirkou D. a Petrem na Lipno - koná se zde Mistrovství světa v raftingu. Naším cílem bude projet si Vltavu od Lipna I přes Čertovy proudy k Lipnu II (obtížnost až WW 4)- vše by mělo to být domluvené. Moje představa, že bude řídit Jirka se ukázala jako přehnaně optimistická, Jirka si již doma dal červené vínko a protože Petr nemá řidičák, řídím já. Cestou se stavujeme ve vodácké prodejně pro neoprénové rukavice a jedeme. Po dlouhé jízdě znaveni (já řízením, kluci vínem a burčákem) přijíždíme do kempu ve Vyšším Brodě, kde už bivakuje Kuba s Lenkou a prťavcem a Ríša se Štěpánkou a prťavcema. Scházíme se s Tomášem Kalou, který organizuje naši "plavbu", ale nevypadá moc optimisticky - běžně se z Lipna pouští na závody 18 m3/s, nyní je to 25 m3/s a našim průvodcům se do plavby přes Čertovy proudy s námi moc nechce. Snad je zítra ukecáme. Tomáš vypráví hrůzostrašné historky o utopených či pomlácených vodácích a uražených článcích prstů, což nás trochu demotivuje - ne však Jirku... K spánku zabíráme část stanu Kuby a Lenky (s jejich laskavým svolením, za což děkujeme! - přeci jen je po dešti a tma, a nám se moc nechce stavět stan. Spát jdeme dlouho po půlnoci.

Ráno je poněkud drsné, aspoň pro mně - nechce se mi vstávat. Ale vlak nečeká a tak rychle balíme pár věcí a všichni vyrážíme na nádraží a vlakem směrem proti proudu. Ríša natáčí na video, pak pár posledních fotek, vlak plný vodáků a diváků a jsme na místě. Voda v závodní trati nevypadá tak drsně, ale to my stejně nepoplujem. Hledáme Tomáše a ten nás seznamuje s našimi instruktory. Než se stihneme rozkoukat je vydán pokyn k převlékání a za chvilku JDEME NA TO! V neoprénu, helmách a vestě jdeme s raftem na ramenou k vodě, sedáme a vyplouváme...
Začátek nevypadá tak hrozně, ale za chvíli se objevují první obtížné úseky a s vodou přelévající se přes raft se začíná rozpouštět adrenalin v krvi. Naši instruktoři jsou velmi zkušení a možná i proto zvládáme i nejobtížnější úseky relativně v pohodě. Asi jenom jednou nebo dvakrát máme co dělat, abychom se udrželi v lodi. WOW! Je to paráda, člověk zase jednou cítí že žije! Byla to jen chvilka a přirážíme ke břehu, Díru a Čertovy proudy nejedeme, vzhledem k vysokému stavu vody naši instruktoři odmítají pokračovat. Ani Jirkova zanícená argumentace je nepřesvědčí a tk bereme raft do rukou a šlapeme na cestu. Celý sjezd opakujeme ještě jednou. Jirka s Petrem ještě následně celý úsek sjíždějí na hydrospeedech. Instruktoři nám slibují, že příští rok s námi pojedou i Čertovy proudy, pokud s nimi pojedeme aspoň jednou trénovat na umělý kanál. Akce se tedy skvěle vydařila.

Foto: Raft , Díra ,Schody ,Čerťáky, Jirka ,Petr ,Kuba ,

Čt 28/08 - večer máme jít s Romanem L. na burčák, samozřejmě to dopadlo jako vždy, Roman se od oběda stal nezvěstný...

St 27/08 - Fotbal - vyhráli jsme, aspoň myslím.

Út 26/08 - S Radkem jdeme zamluvit klub Černá Kočka na listopadovou pařbu. Není jasné jestli se nám podaří prorazit s pátkem 7/11, přinejhorším by se pařba konala až v sobotu 8/11... Jinak klub vypadá snad lépe než minule, nabídka jídel a nápojů je mnohem širší...

So 23/08 - Oslava narozenin Jirky D. Hromada lidí - foto 1 / foto 2 / foto 3 / foto 4 / foto 5 /

Pá 22/08 - S Davidem T. a Jirkou P. na pivu.

Čt 21/08 - Na večeři u Davida H.

St 20/08 - Prohráli jsme fotbal! A to když jsem odcházel do sprchy tak jsme ještě vedli... No, ale upřímně to nebylo tím.

Út 19/08 - Motokáry - David T., Vašek, Tomáš J., Ondra, Tomáš, Petr - jeli jsme to 2x a prý vyhrál ten nejlehčí. Hádejte kdo je nejlehčí?

Po 18/08 - Večer čtyřkolky na Proseku.

Ne 17/08 - Výlet na Barrandov do opuštěného lomu. Odpoledne bobová dráha Prosek. Oficiální rekord je prý 1:03 min, ale dělníci co to stavěli zde údajně dosáhli času 57 s. Příště změřím čas, celá dráha se dá bez problémů projet bez brždění ve dvou.

So 16/08 - Tunning Party v Mimoni. Cestou do Mladé Boleslavi Aprilka dosáhla svého rychlostního rekordu 170 km/hod. Autokáry. Petra se stala matkou a má křečka, tedy miminko...Jmenuje se Ema, narodila se v 15:07, má 52 cm a 4,08 kg. Takový trochu přerostlý křeček, že?

Pá 15/08 - Přijel brácha s rodinkou. Večer pivo na Parukářce.

Čt 14/08 - Uklízím a odmražuji lednici.

St 13/08 - Ve fotbale jsme dostali na prdel, Vašek přišel, ale druhou půlku proležel na zemi simulujíc bolest zad...

Po 11/08 - Nic nového.

So 09/08 - Martina odlétla do Kanady. Odpoledne s Davidem na mašinách. Pěkně jsem promazal a projel svoji Aprilku, vrněla blahem...

Pá 08/08 - Nasral mě šéf, já mu tu výpověď opravdu dám...!

St 06/08 - Ráno mě bolí hlava, už nejsem zvyklý chlastat. Večer fotbal - Vašek zase simuluje se zádama, prohráli jsme 4:5.

Út 05/08 - Mám opravenou motorku. Večer s Mirkem N. na pivu. Já 5, Mirek 6 (a předtím 3 lahváče doma na rozjezd...)

Po 04/08 - Byl jsem se podívat v Blue orange - potkal jsem tam Poulíčka, čuměl na mně jak debil, tak jsem se k němu přezíravě otočil zády... Večer s Martinou, Davidem a Renatou na drinku na Zvonařce. To je k nevíře, ale v Praze musí údajně všechny zahrádky zavírat nejpozději ve 22 hod (snad jen kromě KFC a Zvonařky...).

Ne 03/08 - S Liborem v Českém Ráji omrknout lanovou dráhu v Čertoryjích.(1)(2)(3)

Pá 01/08 - V Aeru dávali skvělý film Terry Gilliama "Brazil" (****)

Čt 31/07 - Večer raclette u Mirdy - tentokrát nás Mirda přivítal se svojí přítelkyní, dále dorazil Vašek s Helčou, Jirka a Petra, a se mnou samozřejmě Martina...

St 30/07 - Tentokrát jsme ve fotbale vyhráli, tuším 15:14!

Po 28/07 - Kdo vymyslel rána...???
Kdo vymyslel práci...???
Kdo vymyslel mytí nádobí...???

Ne 27/07 - ráno nohejbal s Davidem H., Dášou, Andreou, Jirkou Š a Nikem, cestou z nohejbalu bouračka (verze 1:"...smažím si to po tramvajových kolejích jako vždy, jedu rychle a zběsile, gumy hvízdaj, lehké smyky hází auto tu vlevo z kolejí, tu vpravo, když v tom v zatáčce přede mnou tramvajový ostrůvek, bravurně zatáčím vpravo, záď auta se již méně bravurně snaží předehnat zleva předek..., gumy i brzdy hvízdaj, těsně před nárazem na obrubník chodníku bravurně vyrovnávám, ale auto má svůj rozum a na moji skvělou jízdu má hrubě jiný názor a tak se smýká pro změnu na druhou stranu... a zkuste se trefit mezi dva obrubníky, když se vás auto snaží shodit ze sedla...Řach a buch a auto stojí, přední levé kolo se tváří jako by už nechtělo jet dál. Z auta začíná něco vytékat, holky utíkají od auta, co kdyby... benzín to ale nebyl...", volám policii a je tady verze 2:"... v klidu a nic netušíc jedu opatrně horkým nedělním popoledni po silnici, najednou smyk na kolejích a buch... to je ale blbá cesta, co...?" - hmm, takže to bude nepozornost řidiče nebo to chcete napsat jako rychlou jízdu? Taky Vám musím dát pokutu, máte u sebe peníze? - Něco ano. - Co je to něco? - Tisícovku ale to musím ještě zaplatit odtah. - No tak to je jedno, protože minimální pokuta jsou 2 tisíce. - ??? S´upad´, ne? - Tak Vám to napíšu na složenku..."), pak odtahovka, cesta domů tramvají, sprcha, čokoládový bonbón k obědu a zase tramvaj abych stihl squash. Liják, squash, sprcha, svačina u Davida a cesta na Letnou na koncert The Rolling Stones. Pivko, buřt, skvělá muzika, ani nevadí, že stejně jako pár tisíc dalších lidí stojíme za plotem - plátno je tak veliké, že vidíme báječně a slyšíme snad ještě líp...

So 26/07 - večer s Martinou na filmu Telefonní budka (***1/2)

Pá 25/07 - s Davidem T. v kině na Rychle a zběsile II - pěkný auta, pěkný holky, ... (**)

Čt 24/07/03:
O/ Večer raclette u Mirdy - Honza& Radka, Petra, Jana, Jana, Vašek&Helena , Ondra&Martina, Honza P., Michal, Jirka&Renáta . Naplánovala se Amálka a téma hovoru se nakonec stočilo na Mirdovo oblíbené téma.
O/ Oběd se Slavem.Od té doby co nepracuje pro Dalkii vypadá ještě víc v pohodě než předtím...
Vašek/ Panove a damy, kupte si posledni cislo RESPEKTU! Je tam opravdu sqele poctenicko o spolupraci s STB, sranda z Mlynare a spousta dalsiho... stoji to za to. A nemate nekdo na CD par dilu serialu Son of a bitch? Je to parodie na pobrezni hlidku, vim ze to nekdo ma, ale zapomnel sem kdo ...

St 23/07/03: O/ Fotbal. Dostali jsme na zadek a to jen proto, že Vaška bolej záda a tak zůstal doma a jeho brácha Ondra mu je asi musel masírovat tak nepřišel taky...

Út 22/07/03: O/ Prší... a je skoro tma!

Po 21/07/03: O/ Večer koupání v Čelákovicích s Honzou P., Janou, Janou, Mirdou + kolegyní a spolubydlící a Michalem (?).

Ne 20/07/03: O/ Neslyším na levé ucho. S Davidem a Tomem J. na drinku. Meruňkové knedlíky u Radka. Odpolední siesta na bazénu v Edenu (1) (2). Večerní spinning - panečku, to byly kopce!

So 19/07/03: O/ Na Střeleckém ostrově se konal koncert Johnyho Wintera. Staroušek Winter (2) byl úžasný! Předskakoval mu Žlutý pes Ondřeje Hejmy a Stan The Man Blues. Pivo i klobásy taky dobrý. Spousty známých tváří - Kuba, David, Dáša, teta, Roman C... Mám zalehlý levý ucho.

Pá 18/07/03: O/ Oběd MBA - Hanka, Radek, Zdeněk a já... Večer se konal Na Slamníku Festival chudých - Prádelna a Kouř! Skvělý koncert - Roman Casado v životní formě! Moc nechybělo, aby si bábovky začaly strhávat trička z těl a házet je po něm...

Čt 17/07/03: O/ Martina má svátek. Koupil jsem jí kytku - takovou žlutou a červenou. Prý je to - sakra to žlutý si nemůžu vzpomenout a to červený je gerbera. Nebo naopak? Hlavně, že mám kytku. Šel jsem pro ni vedle do květinářství a úplně jsem zmoknul. Co my pro Ty ženský neuděláme...!!! Jsem já to ale "Ríša" - to je letos už druhá kytka (první = narozeniny)!

St 16/07/03: O/ Odpoledne jednání se Skanskou. Kachlíky nejsou a nebudou. Cestou zpět se mi nějak zadírá přední kolo na motorce. Večer fotbal - vyhráli jsme! Studená sprcha - nemám rád Pražskou teplárenskou...

St 16/07/03: Lída se nám prý zase vdala!

Út 15/07/03: O/ Dopoledne jsem jel na jednání do Letňan na motorce. Jel jsem moc opatrně a nic se mi nestalo. Míťa se tváří, že by v neděli na spinning šel taky. Radek P. mi poslal odkaz na článek Hovno pluje.

Po 14/07/03: O/ Dnes jsem dostal moc pěknou prezentaci v Powerpointu. Byly v ní fotky motorkáře, který se potkal s náklaďákem... Tedy fotky různých anatomických částí motorkáře rozhozených všude okolo. FUJ! Soubor jsem smazal a motorku asi prodám.

Ne 13/07/03: O/ Chcete zkusit správnou drsárnu? Zajděte na SPINNING! Nejlíp v neděli od 18.30 hod do Factory Pro na Černý most. Radek L. navrhl, abychom šli vyzkoušet spinning. Udělal jsem chybu - nevědouc o co jde jsem souhlasil, a tak jsme v neděli (já již po skoro třech hodinách nohejbalu) vyrazili. Radek tvrdil, že tam bude spousta pěkných dívčin, že si budeme šlapat v klídku někde vzadu a že budeme koukat po přírodě. Omyl. Na uvedenou hodinu jsme přišli sami, kromě nás tam už byla pouze cvičitelka! Seřídila nám velocipédy, pustila příjemnou muziku a zhasla nechajíc pouze intimní osvětlení... Příjemný začátek... Po dalších pěti minutách jsem litoval, že mě kdy napadla takováhle blbost. Po deseti minutách se pode mnou objevila aspoň litrová kaluž potu. Následoval kopec. Pak rovinka. Zase kopec a zase rovinka. Pak krátký kopec, krátká rovinka, kopec, rovinka, .... Asi po 3/4 hodince trvající aspoň tři dny následoval strečink - ha, ha - další povedená sranda... Fakt, zkuste si to!

Pá 11/07/03: Už jsme to tady jednou měli, a vzhledem k tomu, že je to teď hrozně IN a COOL, vracíme se k tomu, abychom se informovali co se nám pěkného přihodilo... Prosím o příspěvky!

Z historie:


Petra a Wally